Blog > Komentarze do wpisu
Ochrona środowiska to nie my!!!


  Och jak było pięknie przez chwilę. W sobotę w czasie warszawskiej gali rozdania nagród festiwalu filmów dokumentalnych Palanete Doc Rview wystąpił podsekretarz stanu w ministerstwie ochrony środowiska Maciej Waśniewski. Waśniewski,  nie znany dotąd nikomu, młody urzędnik pogratulował organizatorom wprowadzenia na festiwal filmów o tematyce ekologicznej,  po czym oświadczył, że resort wreszcie zabiera  się na poważnie za ochronę Puszczy Białowieskiej. Pierwszym krokiem ma być zakaz wycinania jakichkolwiek drzew w okresie lęgowym ptaków, kolejnym rozszerzenie Białowieskiego Parku Narodowego na teren całej Polskiej część Puszczy. To krótkie oświadczenie przedstawiciela resortu zostało przyjęte przez publiczność gromkimi brawami, bo cała Polska od lat czeka przecież na skuteczną ochronę Puszczy.

Niestety ten piękny sen okazał się nieprawdziwy. Dziś na stronie resortu pojawił się komunikat w którym rzeczniczka resortu Magdalena Sikorska stwierdziła, że "informacje na temat decyzji Ministerstwa Środowiska w sprawie Puszczy Białowieskiej są nieprawdziwe" a "Maciej Waśniewski przedstawiający się, jako podsekretarz stanu w Ministerstwie Ochrony Środowiska, nie jest ministrem a jego wypowiedzi w imieniu ministra są nieuprawnione" . W dementi przypomina, że ministerstwo nie nazywa się już "ochrony środowiska" tylko wyłącznie "środowiska".  Rzeczniczka informuje, że resort ma specjalny program pt. Białowieski Program Rozwoju i że obecnie trwają negocjacje warunków realizacji programu z samorządami gmin puszczańskich. 
 
Czyli nic nowego. Ministerstwo środowiska poinformowało po raz kolejny, że wszystko na co je stać to prowadzenie ciągnących się bez końca negocjacji,  z których nic dla ochrony Puszczy nie wynika.  

Dobrze, że ktoś sobie z resortu środowiska zażartował i to celnie. Fikcyjny podsekretarz stanu z fikcyjnego resortu ochronny środowiska pokazał wszystkim, że działania w sprawie Puszczy jak najbardziej realnego resortu środowiska to też fikcja.

poniedziałek, 17 maja 2010, adam.wajrak

Polecane wpisy

  • Drogowcy: Wszystko przez tę ekologię!

    Będzie problem z budową dróg i oddaniem ich w terminie. I to poważny. Mogę to przepowiedzieć ze stuprocentową pewnością. Tak jest zawsze gdy drogowcy zaczynają

  • Ty polski bocianie zacofany!

    - Można promować Polskę jako kraj nowoczesny bez bocianów i folkloru - mówią twórcy z Platige Image, którzy przygotowali billboardy i animacje na berlińskie tar

  • Łosie nad Biebrzą, czyli o niepokoju

    Byłem przekonany, że do sprawy "naukowego" odstrzału łosi z unikalnej biebrzańskiej populacji nie będę musiał wracać. Dość jasno napisałem co o tym my

Komentarze
2010/05/23 02:43:17
Szkoda słów. Jak mawia mój znajomy z Brodwina: A może człowiek musi zniszczyć tę naturę, aby docenić co stracił. Nic innego do technokratów przecie nie przemawia.